مقالات, مقاله های آموزشی

بهترین گل های مناسب روز پدر

زمان مطالعه: 8 دقیقه

هرکسی هدیه گرفتن گل را دوست دارد. مردان نیز از این قاعده جدا نیستند، اما باورهای کلیشه‌ای و اشتباه می‌گویند که گل برای زنان است و هدیه دادن گل به مردان رفتار مناسبی نیست. گاهی این تفکرات اشتباه باعث می‌شود تا نتوانید عشق، دوستی، وفاداری و بسیاری دیگر از احساسات خوب خود را با گل‌ها بیان کنید و هم خودتان و هم عزیزنتان را از این حس خوب محروم کنید. روز پدر و روز مرد بهانه خوبی برای شکستن این کلیشه اشتباه است. روزی که می‌توانید در آن با خرید گل روز پدر و هدیه دادن گلی زیبا ذوق و احساسات خود را بیان کنید و نشان دهید هدیه دادن گل به مردان نیز جذاب است، پس بیایید با هم در این مطلب گل های مناسب روز پدر و مرد را مرور کنیم تا ببینیم چه گل‌هایی مناسب هستند و چه معنایی دارند. در این مطلب ضمن معرفی گل های روز پدر نکاتی در مورد هدیه دادن در روز پدر نیز به شما خواهیم گفت.

فهرست مطلب:

نکاتی در مورد هدیه دادن در روز پدر

گل‌های مناسب روز پدر

سوالات پرتکرار شما در مورد گل های مناسب روز پدر

نکاتی در مورد هدیه دادن گل در روز پدر

از آنجا که قرار است پدر خود را حسابی خوشحال کنید، بهتر است چند نکته در مورد هدیه دادن گل در روز پدر را بدانید تا هدیه شما حسابی جذاب شود.

برجسته بودن:  برای انتخاب گل مناسب روز پدر به سراغ گل‌هایی بروید که رنگ‌هایی عمیق و پررنگ داشته باشد. رنگ‌هایی مثل مارون، قرمز، بنفش و حتی ترکیب صورتی و زرد بسیار مناسب هستند، اما سعی کنید از رنگ‌های ملایم و ملیح مثل صورتی و یاسی دوری کنید. بهتر است به‌سراغ رنگ‌های خنثی مثل سفید هم نروید.

 

مستحکم بودن: به دنبال گل‌هایی باشید که ساختار آن‌ها محکم و قوی باشد. گل‌های ظریف معمولا برای مردان مناسب نیستند.

 

گلدان مناسب: اگر گل خود را در گلدان هدیه می‌دهید، برای انتخاب و خرید گلدان سراغ گلدانی بروید که ظریف و شکننده نباشد. گلدان‌های استوانه ای سیدوس انتخاب‌های خوبی هستند که می‌توانند مردانه‌تر تصور شوند.

گل‌های مناسب روز پدر

حال که در مورد نکات هدیه دادن گل در روز پدر گفتیم، نوبت به معرفی گل های مناسب روز پدر می‌رسد. گل‌هایی که به اصطلاح مردانه‌تر تصور می‌شوند و معمولا مردان از هدیه گرفتن آن‌ها خوشحال‌تر می‌شوند. همچنین معانی خوب و مرتبطی دارند که ارزش کار را چند برابر می‌کنند.

1. گل ارکیده سفید، زیبای بی‌همتای روز پدر

اگر به دنبال گلی هستید که در عین پیچیدگی و ظرافت، بی جنسیت هم باشد ارکیده سفید را انتخاب کنید. این گل می‌تواند برای پدران و مردان مناسب باشد زیرا هم رنگی سفید و خالص دارد و هم باعث افزایش انرژی در محیط می‌شود. اگر عزیز شما اسیر استرس‌های زندگی و کاری است و نیاز به آرامش و حس خوب دارد یک ارکیده سفید می‌تواند حس آرامش را برای او به ارمغان بیاورد و محیط کار و استراحتش را بهبود ببخشد. تنها موضوعی که در مورد گل ارکیده باید درنظر داشته باشید این است که نگهداری از گل ارکیده سخت است و باید حسابی مواظب آن باشید.

گل ارکیده سفید ، زیبای بی‌همتای روز پدر
گل ارکیده سفید

2. داوودی قرمز

این گل زیبا رنگی عمیق و قرمز دارد و همین موضوع گل داوودی را به گلی مناسب برای روز مرد تبدیل کرده است. ضمن اینکه گلبرگ‌ها و ساختار محکم و متراکم آن نیز باعث شده تا قوی‌تر و مردانه‌تر به‌نظر بیاید. داوودی نمادی از دوستی و رفاه و هدیه دادن آن به‌منظور قدردانی و تشکر انتخابی هوشمندانه است.

گل داوودی قرمز
داوودی قرمز

3. گل زیبای مرغ بهشتی، نمادی از وفادارای و عشق برای روز پدر

با این گل می‌توانید توجه هر پدری را به خود جلب کنید. این گل گرمسیری به‌خاطر شکوفه‌های زیبا و نارنجی که شبیه پرنده هستند مشهور است. پرنده بهشتی نمادی از وفاداری، عشق و تفکر است و همین موضوع آن را تبدیل به گل مناسب روز پدر می‌کند. نگهداری از این گل نیز مشابه گل ارکیده سخت است و نیازی به توجه فراوان دارد.

پگل زیبای مرغ بهشتی ، نمادی از وفادارای و عشق برای روز پدر
پگل زیبای مرغ بهشتی

4. رز قرمز، یک گل کلاسیک اما پر از عشق و محبت برای روز پدر

اصلا مگر می‌شود صحبت از گل‌ها باشد و گل رز قرمز در میان آن‌ها نباشد؟ این گل کلاسیک نه‌تنها برای زنان بلکه برای مردان نیز مناسب است و راه خوبی برای نشان دادن عشق و علاقه است.

گل رز آن قدر عاشقانه و مفهوم عشق برازنده آن است که انگار که از ازل وجود داشته و همیشه نمادی از عشق و احساس بوده است. اگر پدر شما مردی کلاسیک و سنتی است انتخاب گل رز برای روز پدر برای هدیه دادن به او، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

گل رز قرمز ، یک گل کلاسیک اما پر از عشق و محبت برای رو
گل رز قرمز

5. ژربرا

اگر به‌دنبال کمی سرخوشی هستید ژربرا انتخاب خیلی خوبی است. این گل می‌تواند با گلبرگ‌های شاد و جذابش، خنده را به هر چهره‌ای بیاورد. این گل در رنگ‌های زرد تیره، نارنجی، صورتی، قرمز تیره و البته رنگ‌های دیگر موجود بوده و دست شما در انتخاب یک رنگ از رنگ‌های آن متناسب با سلیقه پدرتان، باز است.

گل زیبای ژربرا
گل ژربرا

6. گل چمچه‌ای یا اسپاتی فیلوم

بدون شک گل چمچه‌ای یا اسپاتی فیلوم یکی از گیاهان خانگی گلدار محبوب است. این گیاه نه‌تنها زیباست، بلکه نگهداری از آن نیز نسبتا آسان است. اسپاتی فیلوم به آبیاری کمی نیاز دارد و می‌تواند جلوه زیبایی به محل زندگی و کار پدر شما بدهد. اگر دنبال خرید گیاهان گل دار برای روز پدر هستید، گل چمچه‌ای یا اسپاتی فیلوم می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

گل چمچه‌ای یا اسپاتی فیلوم با گلدان
گل چمچه‌ای یا اسپاتی فیلوم

7. کوکب سیاه

کوکب سیاه گلی به رنگ قرمز تیره و جذاب است که با رنگ عمیق و غلیظش می‌تواند گلی بسیار عالی و مردانه باشد. شاید کوکب سیاه به تنهایی بیش‌ازحد تیره و غمگین به نظر برسد، اما شک نکنید این گل زیبا اگر در یک دسته گل و در کنار دیگر گل های مناسب روز پدر قرار بگیرد، ترکیبی عالی خواهد ساخت.

گل زیبای کوکب سیاه
گل کوکب سیاه

8. گل ادریسی سفید، انتخابی مناسب برای قدردانی در روز پدر

رنگ خنثی و بی جنسیت گل ادریسی سفید ظاهری کلاسیک و زیبا و در عین حال مردانه پسند به آن داده و ازاین‌رو یک گل مناسب برای روز پدر است. هدیه دادن ادریسی به پدرتان به این معناست که احساسات و قدردانی خود را از صمیم قلب به او ابراز می‌کنید. پس اگر می‌خواهید به پدرتان بگویید قدر او را می‌دانید و بابت زحماتش قدردانش هستید، ادریسی سفید را انتخاب کنید.

9. کراسپدیا

کراسپدیا گل‌های گرد و زرد رنگ با ظاهری سرسخت و محکم دارد و برای هدیه دادن در روز پدر و مرد مناسب است. این گل با رنگ درخشان و چشمگیرش می‌تواند شادی را به محیط اضافه کرده و پدر شما را حسابی خوشحال کند.

گل فوق العاده زیبای کراسپدیا
گل کراسپدیا

10. ساکولنت‌ها، نماد سرسختی و مقاومت مردانه

ساکولنت‌ها می‌توانند هم به‌صورت تنها و هم در ترکیب با سایر گیاهان قرار بگیرند. این دسته از گیاهان به‌خاطر نیاز به نگهداری بسیار کم و ماندگاری و زیبایی که دارند بسیار مناسب مردان پر مشغله هستند. ساکولنت‌ها تقریبا می‌توانند در محیط‌های خشک و با آبیاری کم به‌خوبی زندگی کنند و جز گیاهان تصفیه کننده هوا نیز به‌شمار می‌روند.

بنابراین خرید ساکولنت به عنوان گل روز پدر یک تیر و دو نشان است. جالب است بدانید برخی از ساکولنت‌ها نظیر آلوئه ورا حتی خاصیت‌های درمانی هم دارند. در مجموع با توجه به ویژگی‌های ساکولنت‌ها اگر می‌خواهید از سرسختی و استقامت پدر خود تشکر کنید ساکولنت‌ها انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند.

عکس چندین گلدان ساکولنت در کنار هم
چندین گلدان ساکولنت در کنار هم

11. آنمون سفید، یک گل خاص و زیبا برای روز پدر

اگر به دنبال هدیه‌ای عجیب و خاص می‌گردید این گل زیبا از خانواده شقایق‌ها را انتخاب کنید. آنمون سفید با مرکز تیره رنگ، ظاهری خاص و یکتا دارد. این گل در ترکیب با گل‌های دیگر می‌تواند یک دسته گل خاص و منحصر به فرد را بسازد. اگر به دنبال گلی می‌گردید که ظاهری بی‌جنسیت داشته باشد و احساسات عمیق شما را نشان دهد آنمون سفید انتخاب فوق‌العاده خواهد بود.

گل آنمون سفید ، یک گل خاص و زیبا برای روز پدر
گل آنمون سفید

در مجموع در این مطلب سیدوس سعی کرده بهترین گل ها برای روز پدر را به شما معرفی کنیم. بااین‌حال شکی نیست که این لیست کامل‌ترین لیست گل های مناسب روز پدر نبوده و احتمالا گل‌هایی از قلم جا مانده است. بنابراین چنانچه گل های مناسبی برای روز پدر سراغ دارید که جای آن‌ها در این مطلب خالی است، آن‌ها را از طریق بخش نظرات همین مطلب با ما و سایر کاربران نیز به اشتراک بگذارید، ضمن اینکه اگر در طول خواندن مطلب سوالی به ذهنتان رسیده یا در مورد خرید هدیه برای روز پدر یا سایر ایام مناسبتی سوالی دارید نیز می‌توانید از طریق بخش نظرات آن‌ها را با کارشناسان ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

سوالات پرتکرار شما در مورد گل های مناسب روز پدر

آیا هدیه دادن گل در روز پدر مناسب است؟

بله، شک نکنید هر پدری از هدیه گرفتن گل در روز پدر خوشحال خواهد شد. درست است که تفکرات سنتی هدیه دادن گل را بیشتر مناسب خانم‌ها می‌دانند، اما مردان نیز از دریافت گل خوشحال می‌شوند و گل برایشان جذاب و لذت‌بخش است.

چه رنگ گلی برای روز پدر مناسب است؟

بهتر است از رنگ‌هایی عمیق و غلیظ استفاده کنید. رنگ‌های ملیح و پاستلی معمولا برای مردان مناسب نیست.

گل مناسب روز پدر کدام است؟

در مجموع بهتر است گل‌هایی انتخاب کنید که نیاز کمی به نگهداری، ساختاری محکم و تطبیق پذیری با شرایط مختلف را داشته باشد. مثلا گیاهان خانواده ساکولنت‌ها و برخی گیاهان آپارتمانی نظیر زامیفولیا و برگ قاشقی انتخاب‌هایی عالی به این منظور هستند.

 

اقتباس از:www.golsetan.com

تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =