اخبار

بازی با جان مردم؛ وقتی نمکی تذکر ۸ ماه پیش ناصحان را نشنید!

مشاور عالی سابق وزیر بهداشت از ۸ ماه پیش بعد از هشدارهای مکرر به وزیر بهداشت، به صورت علنی در مورد لزوم تغییر رویکرد مدیریت اپیدمی کرونا بارها تذکر داده بود؛ امروز با رسیدن آمار جانباختگان کرونا به ۴۰۰ نفر در روز، نتایج این سرسختی در حال عیان شدن است

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مشاور عالی سابق وزیر بهداشت از هشت ماه پیش به صورت علنی بعد از هشدارهای مکرر کتبی و شفاهی به وزیر بهداشت، در مورد لزوم تغییر رویکرد مدیریت اپیدمی کرونا چند ده بار تذکر داده بود.

نهایتاً وزیر بهداشت مشاور عالی خود، دکتر اکبری را عزل کرد! اما اگر به چنین توصیه‌هایی گوش داده می‌شد، در زمان حاضر وضع اینطور نبود و سرمایه اجتماعی کشور که نمود بارز آن “اعتماد مردم” است، خدشه‌دار نمی‌شد!

ویدئوی زیر، صحبت‌های دکتر محمد اسماعیل اکبری در 8 ماه قبل است:

گفتنی است که وزیر بهداشت اخیراً در نامه‌ای سرگشاده به مقام معظم رهبری، خواسته بود رهبری با دخالت، دو هفته‌ کشور را تعطیل کند وگرنه جبران خسارت سخت خواهد بود! مقام معظم رهبری نیز در واکنش به نامه “رسانه‌ای” سعید نمکی که در کمال تعجب در آخرین روزهای صدارتش نوشته شد! خطاب به رئیس جمهور فرمودند: “موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح و بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.”

پاسخ دقیق و کوتاه رهبری بدون پرداختن به مثنوی هفتاد من وزیر بهداشت، بدین معنی است که ایشان دخالتی در امور اجرایی نداشته و مرجع رسیدگی ستاد ملی کرونا است؛ در حقیقت چرا سعید نمکی به ایشان نامه نوشته؟! در حالی که به وضوح می‌داند امورات باید از چه مجرایی پیگیری شود!

شایان ذکر است که ستاد ملی کرونا دارای اختیارات وسیع است و به گفته برخی تحلیلگران در بعد از انقلاب چنین تفویض اختیارات کاملی به یک ستاد، کم سابقه بوده است؛ اگرچه سعید نمکی و تیم وی از این ظرفیت بالقوه به درستی استفاده نکردند.

بیشتر بخوانید

رکوردهای ابتلا به کرونا در چین شکسته می‌‎شوند

ادامه درمان 521 هزار فرد مبتلا به کرونا در روسیه

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: تنها راه مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌ها و افزایش واکسیناسیون است

تخت خالی در بیمارستان‌های استان گلستان وجود ندارد / آمار فوتی‌های کرونا در حال افزایش است

ضرب الاجل یک هفته‌ای رئیسی برای نهایی کردن طرح تحول در نحوه مقابله با کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 3 =