اخبار

اسماعیل هنیه خواستار پاره کردن توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با تل آویو شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار پاره‌کردن توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد و تاکید کرد که تلاش‌های این رژیم برای نفوذ به منطقه، هرگز منجر به تغییر درک و آگاهی ملت‌های منطقه نخواهد شد.

به گزارش مرکز رسانه‌ای فلسطین، اسماعیل هنیه شب گذشته در سخنانی در اولین اجلاس جنبش ملی الجزایر که در حمایت از تلاش‌ها برای مقابله با نفوذ رژیم صهیونیستی در قاره آفریقا برگزار شده بود، تصریح کرد که موج عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی به پایان نزدیک شده و این رژیم هرگز نمی‌تواند بیش از این در منطقه نفوذ کند.

هنیه اظهار داشت که مسئله فلسطین همچنان در ذهن و وجدان ملت‌های منطقه جای دارد و آن‌ها نسبت به آینده این قضیه اطمینان دارند. وی اشاره کرد که عادی‌سازی روابط با تل آویو به هیچ وجه به نفع قضیه فلسطین و قدس نخواهد بود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین همچنین از موضع الجزایر که در کنار بسیاری از کشورهای دیگر در مقابل هرگونه مشروعیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی و عضویت آن در اتحادیه آفریقا ایستاده، تقدیر کرد.

لازم به ذکر است که امارات متحده عربی و بحرین و بعدها سودان و مغرب تابستان سال گذشته با فشار دولت دونالد ترامپ با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی سازی کردند و برخی از آن‌ها سفارت در سرزمین‌های اشغالی افتتاح کرده و سفیر تعیین کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =