اخبار

استعفای موقت شیخ احمد از ریاست فدراسیون هندبال آسیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شیخ احمد الفهد الاحمد الصباح‎ عضو بانفود ورزش قاره آسیا با وجود انتخاب مجددش به عنوان رئیس فدراسیون هندبال آسیا (AHF) در کنگره هندبال آسیا، به دلیل محکومیتش در دادگاهی در سوئیس، به طور موقت از ریاست این فدراسیون کناره گیری کرد. او هفته پیش در انتخابات فدراسیون هندبال آسیا به پیروزی رسید و برای یک دوره چهار ساله دیگر و تا سال 2025 به عنوان رئیس فدراسیون هندبال آسیا انتخاب شده بود.

در ماه سپتامبر بود که اتهام شیخ احمد و چهار نفر دیگر (سه وکیل و یک مشاور) که متهم به ساخت فیلم‌های جعلی برای اثبات مجرم بودن دو مقام دولت کویت در طرح کودتا و فساد بودند، در دادگاه ژنو ثابت شد و‌ در نهایت شیخ احمد به 14 ماه زندان قطعی و 15 ماه زندان تعلیقی محکوم شد.

پاکرت ژیراد زاپلی مدیر ارشد اخلاق کمیته کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پیش از کنگره هندبال آسیا نامه‌ای به حسن مصطفی رئیس فدراسیون جهانی هندبال نامه‌ای نوشته و از او خواسته بود تا اقدامات مناسب را در رابطه با کاندیداتوری شیخ احمد انجام دهد و انتخاب احتمالی او در انتخابات ریاست فدراسیون هندبال آسیا را نقض اصول کلی اخلاق دانسته بود.

بیشتر بخوانید

گزارش «آسوشیتد پرس» از اتهامات شیخ احمد و حسین المسلم/ پای دو ایرانی هم به ماجرا کشیده شد

شیخ احمد که فردی قدرتمندِ با نفوذ در محافل المپیک است، در تاریخ 26 نوامبر 2018 به‌طور موقت از تمام حقوق و وظایف مربوط به جایگاهش به‌عنوان عضو IOC معلق شد. شیخ احمد همچنین از ریاست کمیته‌های ملی المپیک (ANOC) و عضویت در IOC، کنار رفته است. او همچنین به طور موقت از سمت رئیس شورای المپیک آسیا (OCA) کناره‌گیری کرده است.
تدوین:سحر مجدی
تماس:09334152493
اینستاگرام:goldon.sidos

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =