اخبار

اروپا مرکز جهانی شیوع کرونا؛ افزایش مبتلایان اتریش را به قرنطینه کشاند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، اروپا بار دیگر به مرکز جهانی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است؛ آژانس کنترل بیماری‌های اروپا هفته گذشته اعلام کرد که وضعیت بیماری در 10 کشور “به‌شدت نگران‌کننده” است؛ در همین راستا محدودیت‌ها برای مقابله با بروز بحران کووید19 و پرشدن تخت‌های بیمارستان‌ها در کشورهای مختلف همزمان با آغاز فصل سرد باز می‌گردند.

یکی از کشورهایی که به اعمال محدودیت‌های جدید روی آورده اتریش است؛ دولت اتریش به منظور جلوگیری از شیوع سریع کرونا در این کشور، دستور قرنطینه سراسری برای واکسن‌نزده‌ها را صادر است.

این دستور باعث ممنوعیت ترک خانه توسط افراد بالای 12 سال واکسینه نشده می‌شود؛ البته این افراد می‌توانند برای فعالیت‌های ضروری مانند کار کردن، خرید مواد غذایی، پیاده‌روی یا واکسن زدن از خانه خارج شوند.

دولت اتریش در راستای مقابله با شیوع کرونا و افزایش پوشش واکسیناسیون، مقرر کرده است که آن دسته از افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند در صورت عدم رعایت محدودیت‌ها تا 1450 یورو جریمه می‌شوند.

نمودار زیر روند ابتلای شهروندان اتریشی به کرونا را نشان می‌دهد که نمایانگر شیب شدید صعودی است.

واکسیناسیون پایین، علت آمار بالای کرونا

اتریش یکی از پایین‌ترین نرخ‌های واکسیناسیون را در بین کشورهای اروپای غربی دارد به‌طوری که تنها 65 درصد از جمعیت این کشور به‌طور کامل علیه کرونا واکسینه شده‌اند؛ خبرگزاری یورونیوز گزارش داده است که در هفته‌های گذشته این کشور با روند نگران‌کننده‌ای در زمینه ابتلا به کرونا روبرو شده است.

کرونا , بهداشت و درمان , واکسن کرونا , قاره اروپا ,

تدوین:سحر مجدی

تماس:09334152493

اینستاگرام:goldon.sidos

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =