اخبار

ارتش سوریه وارد «تل شهاب» و «وزیزون» شد/ آغاز روند حل و فصل اوضاع عناصر مسلح در حومه شمالی درعا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع گزارش دادند که روند حل و فصل اوضاع تعدادی از عناصر مسلح و افراد تحت تعقیب که سلاح خود را در منطقه «درعا» تحویل ارتش عربی سوریه داده‌اند آغاز شد.

خبرنگار سانا در این زمینه گزارش داد که تعدادی از افراد مسلح و تحت تعقیب و سربازان فراری از خدمت نظامی صبح امروز با حضور در مرکز ویژه حل و فصل که در شهر «داعل» در حومه شمالی درعا افتتاح شده روند حل و فصل و تحویل سلاح های خود به ارتش عربی سوریه را طبق توافقی که پیش از این صورت گرفته بود آغاز کردند.

شماری از اهالی درعا در گفتگو با خبرنگار سانا از آغاز روند حل و فصل و بازگشت زندگی به وضعیت طبیعی در این منطقه ابراز رضایت کردند.

همچنین در ادامه اجرای توافق میان ارتش سوریه و عناصر مسلح استان درعا، (با میانجیگری روسیه) نیروهای دولت سوریه امروز (پنج شنبه) وارد دو شهرک «تل شهاب» و «وزیزون» شدند.

پیش از این منابع سوری آغاز اجرای توافقنامه سازش و رسیدگی به وضعیت تعدادی از شبه‌نظامیان و چهره‌های تحت تعقیب در استان درعا خبر دادند.
چند روز قبل نیز طبق توافقنامه سازش، عملیات ساماندهی وضعیت تعدادی از شبه‌نظامیان، چهره‌های تحت تعقیب و فراری از خدمت سربازی و تحویل سلاح در شهر طفس در حومه غربی درعا آغاز شد.

در حالی که وضعیت استان درعای سوریه با کمک نظامیان روسیه پایدار شده است، ساماندهی وضعیت شبه‌نظامیانی که تصمیم گرفتند سلاح‌های خود را زمین بگذارند، در این استان ادامه دارد.

این در قالب تلاش‌هایی است که دولت برای برقراری مجدد امنیت در مناطق حومه غربی درعا به کار می‌گیرد. طرف‌های مربوطه با ده‌ها تن از ساکنان شهر توافق کرده و برخی از آنها سلاح‌های فردی و مهمات دیگر نظیر آرپی‌جی و خمپاره‌ها را به ارتش تحویل دادند.

طبق گزارش سانا، عملیات سازش همسو با آمادگی یگان‌های ارتش برای استقرار در مناطق مختلف شهر انجام می‌شود تا مجددا امنیت در شهر برقرار شود و مقدمه‌ای برای خدمت رسانی مجدد و ورود نهادهای خدماتی و نیز بازسازی مراکز خدماتی نظیر دیگر مناطق استان درعا باشد.

در راستای اجرای توافقنامه سازش طی ماه جاری میلادی وضعیت مظنونان و افراد مسلح در منطقه درعا البلد، روستای الیادوده و شهرک مزیریب حل و فصل شد. در حالی‌که همزمان با استقرار ارتش سوریه هزاران تن از ساکنان به منازلشان در محله درعا البلد بازگشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − چهار =