اخبار

ادامه ورود محموله‌های سرم از مرز بازرگان به ایران / ترخیص فوری ۴۰ محموله ‌‌با صدور دستورات قضایی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از ترخیص فوری ۴۰ محموله حامل سرم از مرز بازرگان با صدور دستور قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ‌از ترخیص فوری محموله بزرگ سرم از مرز بازرگان با دستور ویژه قضایی و برای تأمین نیاز کشور خبر داد.

وی افزود: در سه روز گذشته 40 تریلی حامل سرم از مرز بازرگان ترخیص و دستورات قضایی لازم برای اقدامات فوق العاده و خروج خارج از نوبت صادر شده است.

بیشتر بخوانید

توزیع 3 هزار سرم نمکی در داروخانه‌های قزوین / مردم نگران تأمین سرم نباشند

ترخیص فوری محموله بزرگ مواد اولیه تولید سرم از بندر شهید رجایی بندرعباس با دستور ویژه قضایی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی تصریح کرد: دادستان ماکو اقدامات قضایی را انجام و همین روند به مرور در چند روز آینده ادامه دارد که در نتیجه آن، کامیون‌ها در حال بارگیری و انتقال به مراکز توزیع هستند.

معاون امور گمرکی اداره کل گمرک بازرگان نیز ‌گفت‌: 5 کامیون محموله سرم از این گمرک وارد شده و با احتساب این 5 کامیون از روز سه‌شنبه هفته گذشته تا ‌روز جمعه تعداد 45 دستگاه کامیون حامل محموله سرم از کشور ترکیه به وزن یک هزار و 40 تن و به ارزش تقریبی 929 هزار یورو جهت ترخیص قطعی به گمرکات تهران و فرودگاه امام خمینی ( ره ) ترانزیت شده است‌ .

عباسی افزود‌: به سبب شرایط کرونایی کشور این محموله ها خارج از نوبت با حداقل تشریفات و با حداکثر تسهیلات ترخیص و به داخل کشور وارد می شوند‌.

بر این اساس امروز 5 کامیون محموله سرم وارد کشورمان شد و بیش از ده‌ها کامیون دیگر در آنسوی مرز بازرگان منتظر ورود به کشور هستند که همت مسئولان را برای تسهیل در ورود می‌طلبد‌.

ورود محموله های سرم به کشور از مرز بازرگان 4 روز است که شروع شده و همچنان تداوم دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 17 =