مقالات, مقاله های آموزشی

آفتابگردان مکزیکی

نام علمی : Tithonia rotundifolia
نام انگلیسی :  Mexican sunflower
خانواده : گل ستارگان (Asteraceae)

آفتابگردان مکزیکی از نیمه تابستان تا پاییز، گل هایی با رنگ های گرم و پرانرژی بر ساقه های گیاه آفتابگردان مکزیکی جلوه گری می کنند و پروانه ها را به خود می خوانند. این گل می تواند در گلدان نیز میهمانِ گرامی خانه شود و شورِ زندگی بخشِ آفتاب تابستانی را در فضای خانه بگستراند. و چنان که از نامش پیداست بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است.

بذر گل آفتابگردان مکزیکی (تیتونیا)؛ قیمت و خرید بذر گل آفتابگردان مکزیکی

برگ های ضخیم ِسبز تیره به طول ۷٫۵ تا ۳۰ سانتیمتری گیاه، و عرض ۵ الی ۱۰ سانتیمتر یکپارچه یا چند تکه، عموماً شکلی بیضوی دارد که البته نوک آن کشیده تر است. لبه برگ ها کنگره دار و پشت آنها به نحو مشخصی کرک دار است؛ همچنین ساقه ها و تمام برگ ها از کرک نرم و خوابیده ای پوشانده شده اند.رقم زیبای Torch در بین ارقام آفتابگردان مکزیکی با قد یک و نیم متری و گل های درخشان قرمز-نارنجی خود رایج ترین است. همچنین دو رقم Goldfinger و Fiesta Del Sol ارقام کوتاه قدی که حداکثر تا ۹۰ سانتیمتر بلند می شوند. این ارقام برای باغچه های کوچکتر بسیار مناسب هستند و کاشت آن ها برای بیشتر فضا ها مقدور است.

گل های دیسکی آفتابگردان مکزیکی به رنگ های نارنجی، قرمز-نارنجی و زرد-نارنجی هستند و قطر هر یک از آنها حدوداً تا ۷٫۵ سانتیمتر می رسد. ساقه های بلند این گل ها در یک فصل حدود ۱۲۰ الی ۱۸۰ سانتیمتر قد می کشد. فصل گلدهی از نیمه تابستان تا سرمای پاییز است.

با سربرداری گل های خشک شده به طولانی شدن زمان گلدهی کمک کنید. حلزون ها می توانند به این گیاه صدمه بزنند.

بذر گل آفتابگردان مکزیکی (تیتونیا)؛ قیمت و خرید بذر گل آفتابگردان مکزیکی

نیازمندی های محیطی

آبیاری : به خشکی مقاوم است و نیاز به آبیاری کمی دارد.
دما : گیاه گرما دوستی است که به خوبی گرمای هوای تابستانی را تحمل می کند. نسبت به سرما حساس است و خشک می شود. تا شروع سرما می تواند گل دهد.

گل آفتابگردان مکزیکی | گلمون | Golemoon | خرید و معرفی انواع گیاهان  آپارتمانی در گلمون

خاک : نیاز به خاکی با زهکش عالی دارد.در خاک های فقیر به خوبی رشد می کند. از تهیه خاکی غنی برای آن پرهیز کنید چون باعث رشد ساقه هایی زیاد و ضعیف می شود.
نور : حداقل به 6 ساعت نور کامل آفتاب احتیاج دارد.
تکثیر : به آسانی با کاشت بذر در اوایل بهار در محل کاشت تکثیر می شود. گاهی بذرها در اواخر تابستان ریخته و جوانه می زنند و گیاهان جدید قبل از سرما به گل می نشینند.

 

خرید بذر گل آفتابگردان پابلند تک رنگ قرمز تیره (شاخه بریده)

آفتابگردان قرمز (Tithonia rotundifolia)، همچنین به عنوان آفتابگردان مکزیکی شناخته می شود، نسبتا نزدیک به آستانه های محبوب است. این یک گیاه جذاب و بلند است که تعداد زیادی از گلهای گرد را تولید می کند. شاعر دارای مراحل زرد، مراحل زرد و پرتقال، پر زرق و برق و پر زرق و برق پرتقال است. آنها در کنار شاخه های شاخه ای رشد می کنند که طوفان های بزرگ را به ارتفاع 80-100 سانتی متر می رساند. گیاه ارائه شده در دسته بندی های بزرگ به ویژه در زمینه گل های باغچه ای کمرنگ مانند زیتون های کوتوله، کمپوت های باغ و یا گلهای شاخه بریده می شود. همچنین می تواند به عنوان یک سپر برای گیاهان آسیب پذیر به باد قوی عمل کند. با توجه به رشد سریع و ثروت آن نیز به عنوان یک هنرمند انفرادی بسیار عالی عمل خواهد کرد.

دانه های آفتابگردان قرمز در اوایل بهار باید به ظروف بپزند. نهال های قوی با حداقل چند جفت برگ را می توان به انتهای زمین بهار / آغاز تابستان پیوند داد. این گیاهان را ترجیح می دهند متوسط، مرطوب، خشن و سبک متوسط خاک. آنها از ماه ژوئیه تا فراخوانهای اولیه ماه اکتبر در خاک بارور فراوان و بسیار طولانی می پرورانند.

 

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 1 =