اخبار

آشوبی: شهامت اسکوچیچ ستودنی است/ باید برای ساختار دفاعی‌مان ایده‌های بهتری داشته باشیم

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل سوریه اظهار داشت: به هر حال ما مقابل سوریه با یکسری تغییرات در ترکیب بازی کردیم و این اتفاق یک موضوع طبیعی و جذاب بود، چون تیم ملی ما از بازیکنانی تشکیل شده است که هر کدام صاحب کیفیت‌ها و ویژگی‌های خاص و خوبی هستند که دست سرمربی را باز می‌گذارند. من خیلی خوشحالم که اسکوچیچ برای بازی با سوریه شهامت ایجاد تغییر را داشت. دلیلش هر چه بود باید شهامت سرمربی تیم ملی را ستود و ارج نهاد.

وی ادامه داد: شیوه بازی تیم ملی مقابل سوریه به گونه‌ای بود که ما احسان حاج‌صفی ‌و احمد نوراللهی را در حمایت ‌از سردار آزمون در مرکز زمین می‌دیدیم و رو به جلو بازی می‌کردند. این اتفاق در وسط زمین هم به ما برتری عددی داده بود. در کنار این دو بازیکن، علی قلی‌زاده و وحید امیری بازی می‌کردند. امیری این روزها فوق‌العاده بازی می‌کند و مؤثرترین بازیکن تیم ملی است که کاملاً مفید و در خدمت تیم است. او هم در دفاع و هم در حمله وظایفش را انجام می‌دهد و مقابل سوریه هم خیلی تأثیرگذار بود.

کارشناس فوتبال کشورمان افزود: با نتایجی که تیم ملی در این شش بازی گرفته، صعود به جام جهانی کاملاً محتمل است و در بازی بعدی حضورمان در جام جهانی قطعی خواهد شد، اما یکسری مسائل هست که در کنار ویژگی‌های خوب تیم ملی باید به آن توجه کنیم و آنهم این است که تیم ملی باید رشد و پیشرفت بیشتری پیدا کند. ما هنوز بعد از شش بازی در فاصله بین خطوط‌مان دچار مشکل هستیم و بخشی از فشاری که به خط دفاعی ما وارد می‌شود به این خاطر است که بین مهاجمان و خط دفاعی ما فاصله زیادی وجود دارد و یک علامت سؤال بزرگ این است که چرا خط دفاعی ما اینقدر عقب بازی می‌کند. مورد دیگر هم این است که وقتی توپ را از دست می‌دهیم غیر از امیری و نوراللهی سایر بازیکنان کمک نمی‌کنند که توپ را از حریف بگیرند. نکته بعدی که در بازی‌های تیم ملی نمود داشته است، یک نوع اعتمادبه‌نفس بیش از حد یا ساده‌انگاری در نفرات خط دفاعی ما دیده می‌شود که باعث بروز اشتباهات نابخشودنی می‌شود و کادر فنی باید برای ساختار دفاعی‌مان ایده‌های بهتری داشته باشد، چون با این شرایط در بازی‌های بزرگ ضربه خواهیم خورد.

آشوبی خاطرنشان کرد: خیلی خوب است که تا اینجای کار با اقتدار در صدر جدول هستیم و گل‌های زیادی به ثمر رساندیم و گل‌های کمی هم دریافت کردیم. البته در فاز هجومی هم باید یک مقدار بیشتر کار کنیم. در نیمه دوم مقابل سوریه با توجه به اینکه این تیم بی‌محابا حمله می‌کرد می‌توانستیم خیلی بهتر از عمق دفاع سوری‌ها، به حریف ضربه بزنیم. باید برای رسیدن به دروازه حریفان بیشتر کار و راحت‌تر موقعیت ایجاد کنیم. باید اینقدر توانمند باشیم که فشردگی بازیکنان حریف را باز کنیم.

وی ادامه داد: البته اسکوچیچ و دستیارانش کار سختی دارند، چون در یک فرایند حرفه‌ای 72 ساعت بازیکنان را در اختیار دارند و خیلی سخت است که تمام این موارد را در یک فرصت کوتاه چند روزه به بازیکنان در قالب یک تاکتیک گوشزد کنند، به هر حال این مواردی وجود دارد و من فکر می‌کنم بعد از عبور از این مرحله با تمرینات بیشتر و هدفمند ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که شکل بازی تیم ملی هم در دفاع و هم در زمان حمله شرایط بهتری داشته باشد، چون بازیکنانی داریم که قابلیت خوب و بزرگی دارند.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره غیبت طارمی هم تصریح کرد: ما در یک مقطع مهم و تأثیرگذار نظم و ارزش‌های تیمی را به یک ستاره و بازیکن بسیار بزرگ ترجیح دادیم و به نظر من این یک کار ارزشمند بود و یک تصمیم منطقی در راستای حفظ هارمونی و ساختار یک گروه است که اسکوچیچ اتخاذ کرد. من امیدوارم که شرایط به شکلی رقم بخورد که در اردوهای بعدی مهدی طارمی را که خودش هم متوجه شده است کار جالبی انجام نداده است، برگردد و اختلاف او با سرمربی تیم ملی حل شود. طارمی باید برگردد و ما دوباره از عملکرد فوق‌العاده‌اش در تیم ملی بهره‌مند شویم و لذت ببریم.
تدوین :سحر مجدی
تماس و واتساپ:09334152493
اینستاگرام:goldon.sidos

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 20 =