اخبار

آخرین اخبار از مرز مهران| آغاز موج بازگشت زائران اربعین/ آماده‌باش نیروهای لشکری و کشوری در مرز / گیت‌های غربالگری کرونا ‌فعال شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی(ع) از مرز مهران تمام دستگاه‌های لشکری، کشوری و خدمات‌رسان در آماده‌باش کامل هستند و تمهیدات لازم در این راستا اندیشده شده است.

پیش‌بینی ورود 130هزار زائر از مرز مهران

محمد نوذری در ارتباط با تمهیدات اندیشیده‌شده برای بازگشت زائران در مرز مهران به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: با پیش‌بینی ورود 130هزار زائر از مرز مهران تمام دستگاه‌های لشگری و کشوری و خدمات‌رسان در آماده‌باش کامل هستند و تلاش می‌شود که استقبال و جابه‌جایی زائران با کمترین مشکل به انجام برسد.

استقرار بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز مهران، تمهیدات انتظامی پلیس برای انتظام ورود زائران، روان بودن ترافیک و ایمنی سفر، استقرار سازمان تعزیرات حکومتی برای نظارت بر قیمت بلیط و رفت‌وآمد زائران در پایانه مرزی و شهر مهران از دیگر اقداماتی است که استاندار ایلام از آن نام برد و یادآور شد: تمام تمهیدات اندیشیده‌شده در راستای خدمت بی‌منت به زائران خواهد بود و ان‌شاءالله دست‌اندرکاران خدمات‌ده بتوانند در خادمی زائران حسینی سربلند باشند.

توزیع روزانه 16هزار پُرس غذا

غلامرضا امیدی سرپرست موکب امام رضا(ع) در مهران از توزیع روزانه 16 هزار پُرس غذای گرم بین زئران خبر داد و گفت: موکب خادمان امام رضا از روز جمعه در مهران مستقر شده است و روزانه 5 هزار پُرس غذا بین زائران توزیع اما با ورود زائران از مرز مهران و متناسب با جمعیت وارده این تعداد پُرس توزیع غذا افزایش و به 2 وعده 8هزارپُرسی در روز خواهد رسید.

امیدی با ذکر اینکه 60 نیرو در این موکب در حال خدمت‌رسانی به زائران هستند و همگی به‌صورت خودجوش و مردمی فعالیت دارند گفت: این موکب تا سه روز بعد از اربعین به زوار خدمات‌دهی خواهد داشت.

دپوی 2میلیون و 700هزار بطری آب آشامیدنی در پایانه مرزی مهران

علی پوراحمد از دپوی 2میلیون و 700هزار قوطی آب معدنی به‌جهت تامین آب شُرب زائران اربعین حسینی در مرز مهران خبر داد و گفت: علاوه بر آن دو دستگاه تریلر یخچال‌دار و تأمین و توزیع روزانه 500 قالب یخ و افزایش آن در صورت لزوم به 1000 قالب در مرز مهران انجام می‌شود.

راه‌اندازی آزمایشگاه سیار برای کنترل کیفیت آب در پایانه مرزی

نورالله تیموری، مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام از اجرای 12 کیلومتر خط انتقال آب به پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: هم‌اکنون 11 تانکر سیار در شهر مهران مستقر است و اکیپ تعمیرات در راستای رفع مشکل فاضلاب در پایانه مرزی مستقر است.

تیموری همچنین از راه‌اندازی آزمایشگاه سیار برای کنترل کیفیت آب در پایانه مرزی و شهر مهران خبر داد.

آغاز فعالیت گیت‌های غربالگری کرونا در مرز مهران

جمیل صادقی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهران از آغاز فعالیت گیت‌های غربالگری کرونا در مرز مهران خبر داد و اظهار داشت: گیت های بیماریابی در ورودی مرز بین‌المللی مهران با توجه به موج بازگشت زائران اربعین از امروز به کشور فعال شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بر اساس نظام مراقبت افرادی که از طریق مرز مهران وارد کشور می‌شوند غربالگری و از آن دسته از افرادی که مشکوک به بیماری باشند نمونه‌گیری به‌عمل خواهد آمد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در ورودی مرز مهران برای بیماریابی همه امکانات لازم فراهم شده است و سعی می‌شود این مهم به بهترین شکل انجام گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 4 =