اخبار

آخرین اخبار از مرز شلمچه| مرز‌های عراق برای ورود زائران ایرانی بسته شدند/ استقرار ۱۰۰ پایگاه تست فوری کرونا / انتقال رایگان ریلی زائران از مرز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار سیدمحمد صالحی ابراز کرد: با توجه به پایان همایش عظیم اربعین حسینی(ع)، مرز‌های عراق کاملاً بسته شدند و دولت این کشور اجازه ورود هیچ زائری را برای زیارت عتبات عالیات نمی‌دهد.

وی با تأکید بر خودداری مردم نسبت به مراجعه به مرز‌های شلمچه و چذابه برای سفر به عراق اظهار داشت: افرادی سودجو و فرصت‌طلب در قالب خودرو‌های مسافرکش در میادین اصلی، ورودی و خروجی برخی از شهر‌های استان قرار گرفته‌اند و با ارسال پیامک در فضای مجازی مبنی بر باز بودن مرز‌ها قصد دارند شهروندان را از اقصا نقاط کشور به مرز شلمچه بکشانند.
سردار صالحی با بیان اینکه افراد سودجو با دریافت پول هنگفت به‌دنبال سودجویی و منفعت‌طلبی مالی خود هستند اضافه کرد: از همه شهروندان خواهشمندیم فریب این افراد را نخورند و اخبار مربوط به اربعین را از مراجع رسمی و ستاد مرکزی اربعین دنبال کنند.

مرز‌های شلمچه و چذابه از طرف عراق برای ورود زائران به این کشور مسدود شده‌اند، اما فرآیند بازگشت زائران اربعین حسینی بدون محدودیت از طریق این پایانه‌های مرزی در حال انجام است.

انتقال رایگان ریلی زائران اربعین در شلمچه

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی همه امکانات این وزارتخانه به جز بخش غیر دولتی برای بازگشت زائران از سفر عتبات عالیات بسیج شده است.

سعید رسولی افزود: در تمامی مرز‌هایی که تردد صورت می‌گیرد از جمله مرز هوایی بسیج شده اند و امکانات را برای سهولت در تردد زائران ابا عبدالله الحسین (ع) فراهم کردند.

وی با اشاره به استقرار یک رام قطار در مرز شلمچه تا خرمشهر ادامه داد: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از شب گذشته برای جابجایی زائران از مرز شلمچه تا خرمشهر و از خرمشهر تا اهواز قطار‌هایی را به صورت رایگان مستقر کرده است.

رسولی خاطر نشان کرد: همچنین برای جابجایی مسافران از خرمشهر به مقصد تهران قطار فوق العاده پیش‌بینی شد که 2 رام قطار امشب به مقصد تهران حرکت کردند.روز گذشته این اقدام را برای زائرانی که به آستان شاه عبدالعظیم آمده بودند به صورت رایگان تدارک دیدیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن کشور گفت: پذیرایی و ارائه خدمات از سوی نیرو‌های راه آهن در دستور کار قرار گرفته و تا پایان بازگشت زائران وزارت راه با جدیت به زائران خدمات رسانی می‌کند.

استقرار 100 پایگاه تست فوری کرونا در شلمچه

شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز اظهار داشت: به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا‌ و حفظ سلامت زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از صبح امروز با تلاش کارکنان مجموعه بهداشت و فوریت‌های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان و مشارکت جمعیت هلال احمر یکصد جایگاه برای انجام آزمایش سریع کرونا (رپید تست) با فاصله اندکی از گیت ورودی شلمچه از سمت مرز عراق مستقر شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: در این جایگاه‌ها از تمامی زائران پیش از ورود به پایانه مرزی آزمایش سریع کرونا گرفته می شود و در صورتی که جواب تست زائری مثبت شود از ورود آن به داخل کشور جلوگیری می شود و با تمهیدات بعمل آمده به طور سریع به محل قرنطینه پیش بینی شده در مرکز پشتیبان بهداشت و درمان شهید سردار سلیمانی که به این منظور احداث و راه اندازی شده است، هدایت و فرآیند درمان وی آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این مرکز تمامی امکانات پزشکی، درمانی و بهداشتی برای ارائه خدمات بستری به زائران مهیا شده است و در صورت نیاز بیماری برای ادامه درمان های تخصصی، به بیمارستان های معین این دانشگاه در شهرهای آبادان و خرمشهر اعزام خواهند شد.

سلمان زاده گفت: در این فرآیند غربالگری، تمامی اطلاعات افراد ثبت خواهد شد و در صورتیکه جواب آزمایش فردی نیز مشکوک باشد به مرکز بهداشت شهرستان محل سکونت آن یا دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه اطلاع داده خواهد شد تا وی را از نظر سلامت رصد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − هشت =