article-heytUZg50875651570518594.jpg

خداحافظی قیمت‌های نجومی از بازار مسکن!

خداحافظی قیمت‌های نجومی با بازار مسکن به این معنا نیست که هیچ آپارتمانی در پایتخت با ارزش بازاری بیش از ۳۰ میلیون تومان وجود ندارد. ماجرا از یک سو از این واقعیت نشات می‌گیرد که نرخ اسمی مسکن در طول دو سه ماه اخیر به‌ویژه در مناطق لوکس کاهشی بوده است. از سوی دیگر به این واقعیت بازمی‌گردد که تمایل به فروش آپارتمان‌های نوساز در مناطق لوکس موقتا کاهش یافته و به صفر میل کرده است. به‌نظر می‌رسد سازنده‌ها تمایل دارند از اتفاقات آتی بازار مسکن با ضریب اطمینان بالایی مطلع شوند و سپس درباره فروش املاک خود تصمیم بگیرند.

در حال‌حاضر عمده موجودی آپارتمان فروشی نزد بنگاه‌ها املاک میانسال و کهنه‌ساز هستند. از طرفی قیمت‌های پیشنهادی تعجب‌برانگیزی نیز در مورد برخی از این املاک پیشنهاد شده که فاصله محسوسی با نرخ مورد انتظار بازار در معاملات ابتدای امسال دارد. به‌عنوان مثال آپارتمان ۱۷۳مترمربعی واقع در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه، فول امکانات و با برخورداری از دو واحد پارکینگ و جکوزی داخل واحد مترمربعی ۲۳ میلیون تومان عرضه شده است.

این نرخ پایین را نمی‌توان صرفا به سن بنای ۱۱ ساله آپارتمان مذکور نسبت داد و به نظر می‌رسد منشأ این قیمت‌گذاری مناسب، اتفاقات اخیری است که در تخلیه حباب نرخ مسکن در مناطق لوکس در آخرین معاملات انجام شده در بازار، رخ داده است. آپارتمان ۹۰ مترمربعی دیگری با سن بنای ۱۰ ساله و فول امکانات واقع در یکی از برج‌های شهرک‌غرب در حالی مترمربعی ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای فروش عرضه شده که نرخ پیشنهادی املاک با این موقعیت در بهار امسال بین ۲۵ تا ۳۰میلیون تومان بود.

گلدان

.گلدان_پلاستیکی_._پیچ_._رول_پلاک_._پلاستیک_._پیچ_ام_دی_اف_._پیچ_mdf_._پیچ_چوب_._لوازم_بهداشتی_ساختمان_._شیلنگ_._شیلنگ_پلاستیکی_._سردوش_._سردوش_پلاستیکی_._سیفون_._سیفون_پلاستیکی_._پایه_گلدان_._پایه_گلدان_فلزی_._اسباب_بازی_._ظرف_غذاخوری_کودکان_._
تاریخ:۱۳۹۸/۰۷/۱۶ زمان:۱۰:۴۹:۵۴